Töltse le új jelentésünket, melyből megtudhatja, hogyan tarthatják a vállalatok kézben az energiaköltségeiket úgy, hogy a dekarbonizációs stratégiájuk megvalósítása se veszítsen lendületéből.
Egyes vállalatok a közvetlen költségoldali nyomás és kiszámíthatatlanság miatt elvesztik a lendületet a nettó zéró kibocsátás felé vezető útjukon. A vezetőknek azonban fel kell ismerniük, hogy az energiaköltségeik és a nettó zéró kibocsátásra vonatkozó céljaik nem kell, hogy ellentmondjanak egymásnak: a dekarbonizáció és a költséghatékonyság még mindig együtt jár. Azok a vállalatok azonban hibát követnek el, amelyek letérnek a nettó zéró kibocsátáshoz vezető útról, mert úgy gondolják, hogy nem engedhetik meg maguknak.
Immár négy éve tekintjük át a vállalatok energetikai terveit. Idei felmérésünkben azt vizsgáljuk, hogy milyen lépéseket tehetnek a szervezetek, hogy az energiaköltség-hatékonyságot és a fenntarthatóságot célzó terveik egyaránt megvalósuljanak.
Öt országban, hét iparágban működő 500 vállalatot kérdeztünk a jelenlegi dekarbonizációs stratégiájukról, valamint arról, hogy a nettó záró kibocsátásra vonatkozó törekvéseiket hogyan befolyásolta az energiaválság. A jelentésünk azt vizsgálja, hogy a dekarbonizációt célzó beruházások miként teremthetik meg a kívánt hatékonyságot és kiszámíthatóságot.
a vállalatok között állítja, hogy az energiaköltségek jelenleg sürgetőbb kérdést jelentenek, mint a fenntarthatóság, de...
elmondása szerint a befektetők és részvényesek a korábbiaknál szívesebben fektetnek megújuló energiába.
véli úgy, hogy a fogyasztók olyan vállalatoktól akarnak vásárolni, amelyek fenntartható árukat és szolgáltatásokat kínálnak
Nézze meg a videót
Christian Stella, a Centrica Business Solutions igazgatója bemutatja a szén-dioxid-kibocsátás csökkentés mellett szóló üzleti érveket, és hogyan tudják a vállalatok egyensúlyba hozni költségeiket és kibocsátásokra vonatkozó célkitűzéseiket.
A vállalatok válságos időkben természetszerűleg védekező üzemmódba kapcsolnak. A hosszú távú stratégiai célokat hátrasorolva - mintegy tűzoltásszerűen - előtérbe helyezik az akut problémákra adott taktikai válaszokat. A közvetlen költségnyomás ellenére azonban meg kell próbálni szem előtt tartani a dekarbonizációs stratégiát.
A jó hír, hogy számos új technológia segíthet abban, hogy egyszerre csökkentse a vállalat energiaköltségeit és mérsékelje a szén-dioxid-kibocsátását. Bár ezek a beruházások jellemzően kezdeti költségekkel járnak, manapság már sok ilyen beruházás hamar megtérül, emellett számos finanszírozási lehetőség is elérhető a piacon. Az új technológiák jellemzően egy négylépcsős folyamattal kerülnek bevezetésre:
Töltse le a jelentést, hogy megtudja, miként támaszthatja alá üzleti érvekkel a dekarbonizációs törekvéseit úgy, hogy egyúttal az kézben tartja és kiszámíthatóvá teszi az energetikai költségeit.
Felfedezi, hogy milyen lépésekkel válhat rugalmasabbá a változékony energiapiacokkal szemben.
Egy lépésről-lépésre felépített útmutató, amely segít a nettó nulla célkitűzéseinek megvalósításában.
Miért jelent a kapcsolt energiatermelés gazdasági segítséget a vállalatok számára a jelenlegi, magas…
A 6 kérdés, amelynek megválaszolásában segítünk Önnek, mielőtt CHP-rendszert telepítene…
Rávilágítunk az ipari naperőművekkel kapcsolatos 5 tévhitre
Iratkozzon fel havi hírleveleinkre:
Az adatok megadásával Ön beleegyezik abba, hogy a Centrica Business Solutions az Ön személyes adatait az Adatvédelmi szabályzatban leírtak szerint kezelje. A Centrica Business Solutions hírlevelet és egyéb, általunk relevánsnak ítélt marketinganyagot küld Önnek rendszeresen. A tőlünk érkező kommunikációt Ön bármikor lemondhatja.